Kolory w kuchni

Mamy już wstępnie wybrane meble, które chcielibyśmy wybrać do naszej kuchni. Jakie jednak kolory powinny one mieć, aby ze sobą współgrały oraz cieszyły oko nie tylko domowników, ale również gości, którzy przyjdą zobaczyć nasze nowe mieszkanie?

Jakie są ogólne zasady doboru kolorów?

Jedną z najważniejszych zasad jest używanie jasnych kolorów do bardzo małych kuchni. Powoduje to wizualne powiększenie całego pomieszczenia. Używanie jasnych kolorów jest również dobrym rozwiązaniem do kuchni, która nie posiada okna i nie ma możliwości dopuszczenia tam naturalnych promieni słonecznych. Dla kuchni o większej powierzchni zazwyczaj wybiera się kolory stonowane, aby była przytulna mimo swoich dużych rozmiarów.

Czy biały kolor jest najlepszy?

Biały kolor jest barwą mocno uniwersalną. Białe meble praktycznie nigdy nie psują wizualnego wrażenia. Świetnie komponują się praktycznie ze wszystkimi kolorami, przez co są często wybierane w momencie braku pomysłów na dekorację wnętrza. Bardzo często biel udaje się przełamać z innymi kolorami mebli, co daje bardzo miłe dla oka wrażenie. Warto zatem pokombinować, aby uzyskać jak najlepszy efekt.

Kolory w kuchni

O czym jeszcze należy pamiętać?

Kuchnie pełne jasnych kolorów są często przyjazne dla oka i przyjemnie spędza się w nich czas. Bardzo ważne jest jednak to, czy kuchnia jest otwarta na pozostałą część mieszkania. Jeżeli tak, należy pomyśleć o tym, czy jasne kolory w kuchni nie będą "gryzły się" ze stonowanymi kolorami w salonie, czy z innymi miejscami w mieszkaniu. Należy o tym pomyśleć już na etapie projektowania wnętrz dla całego mieszkania. Już na tym etapie wyjdą zapewne wszystkie niedociągnięcia, które wiążą się z doborem kolorów.

Warto jednak pamiętać, że wystrój nie tylko kuchni, ale całego mieszkania, zależy tylko i wyłącznie od nas. W Internecie można znaleźć mnóstwo poradników, w jaki sposób dekorować własne kuchnie, lecz prawda jest taka, że to my będziemy w niej spędzać sporo czasu. Mamy zatem prawo do wyboru kolorów takich, jakie nam odpowiadają.