Jak dostarczane są zakupy online?

Każdy sklep ma swoją specyfikę dostaw zakupów spożywczych. Ze względu na ich specyfikę muszą być odpowiednio transportowane. Inaczej będą przewożone produkty mrożone, inaczej świeże, a jeszcze całkiem inaczej te suche.

Sposób dostawy

W sklepie Auchan samochody, przewożące żywność zaopatrzono w trzy strefy temperatur, które pozwalają na transport różnych gatunków produktów. Są to produkty suche, świeże i mrożone. Ostatnie z nich są transportowane w bezzapachowym, bakteriostatycznym suchym lodzie. Każdy produkt pakowany jest w mocne kartony z przegródkami. Kartony te pozyskiwane są z recyklingu, a towary rozdzielane są kategoriami. Dodatkowo mrożonki pakuje się w torby termoizolacyjne. W Carrefour zamówienia są dostarczane przez kurierów, którzy mogą dostarczyć zakupy jedynie do 4 piętra, ewentualnie gdy jest winda to pod samo mieszkanie. Tutaj wszystkie zakupy pakowane są w foliowe torby i nie ma podziału na kategorie. E. Leclerc następuje kategoryzacja pod kątem wagi, produktów świeżych i produktów szklanych. Sklep ma w ofercie dopasowywanie zamienników w przypadku braku konkretnego towaru. Dostawy są zapakowane w specjalne lodówki o odpowiednich temperaturach. Podobnie jest w Tesco. Tu zakupy pakowane są w torby foliowe lub skrzynie transportowe. Tutaj także występuje opcja z zamiennikami.

Jak dostarczane są zakupy online?

Czas oczekiwania na dostawę

W Auchan zamówienie złożone do 12.30 zostaną zrealizowane od 18.00 tego samego dnia. Do 13.00, realizowane są od 8.00 kolejnego dnia. Do 23.00 są realizowane po 15.00 następnego dnia. W Carrefour są dwie opcje czasu dostawy: Express Delivery, która zapewnia dostawę w 2 godziny oraz standardową dostawę, która jest następnego dnia. Szybką dostawą mogą poszczycić się sklepy sieci E. Leclerc, gdzie dostawa ma miejsce do 4 godzin od złożenia zamówienia, choć opłata za dostawę wynosi wówczas 40 zł. W Tesco czas dostawy uzależniony jest od czasu złożenia zamówienia. Zamówienia można dokonywać z maksymalnym 3-tygodniowym wyprzedzeniem. Najszybszą dostawę otrzymasz, korzystając z platformy Szopi.pl.