3 Dania i potrawy, które dzieci mogą przygotować samodzielnie!

Gotowanie z dziećmi to wielka frajda dla najmłodszych. Mogą oni samodzielnie pomagać w kuchni. Często jednak większość czynności wykonywać muszą osoby dorosłe, na co z niechęcią patrzą dzieci. Poniżej prezentujemy trzy ciekawe potrawy, które przygotować mogą najmłodsi samodzielnie — bez naszej pomocy lub przy minimalnym udziale rodziców. Przygotowanie dania samodzielnie będzie wielkim wydarzeniem i możliwością zajęcia dziecka czymś konstruktywnym.

3 Dania i potrawy, które dzieci mogą przygotować samodzielnie!

 

1 Sałatka owocowa

Pierwszym pomysłem na samodzielnie pichcenie w kuchni dla dzieci jest sałatka owocowa. Będzie to danie proste, pożywne i co najważniejsze zdrowe, bo składające się jedynie z samych owoców. Produkty zakupić możemy wspólnie w sklepie. Obranie ich oraz pokrojenie możemy pozostawić już samym dzieciom. Jeśli są one na tyle małe, że nie używają jeszcze prawdziwego noża, możemy kupić im z owocami np. noże plastikowe. Wymyślenie sałatki, pokrojenie owoców oraz podanie i wspólne zjedzenie podwieczorku z pewnością dostarczy wiele radości dzieciom i pozwoli spędzić razem czas.

2 Lody owocowe

Bardzo ciekawym pomysłem na danie, które mogą przygotować same dzieci, są lody owocowe. Przepis na nie jest niezwykle prosty. Do tego celu wystarczą kubeczki np. po jogurcie lub specjalne foremki do lodów oraz sok np. winogronowy. Do soku możemy dodać owoce np. kiwi, winogrona czy truskawki. Następnie wystarczy patyczek i mrożenie w lodówce przez kilka godzin. Danie to jest na tyle proste i atrakcyjne, że z pewnością dzieci będą świetnie się bawiły.

3 Pizza

Trzecim i najbardziej skomplikowanym daniem jest pizza. Takie danie mogą przygotować dzieci nieco starsze i z pewnością będzie to strzał w dziesiątkę. Tę potrawę dziecko przygotuje z pomocą rodzica. Osoba dorosła będzie musiała jedynie przygotować kulkę ciasta. Całą resztą z pewnością zajmą się już najmłodsi. Rozwałkowanie ciasta i wygniatanie rantów czy smarowanie ciasta sosem pomidorowym będzie z pewnością niezłą frajdą dla dzieci. Najmłodszym wystarczy również przygotować składniki w postaci plasterków szynki, pieczarek, kukurydzy itp. Zdecydowanie największą radością dla dzieci będzie komponowanie własnej autorskiej pizzy. Wspólne jej upieczenie w piekarniku i zjedzenie będzie zwieńczeniem gotowania.